Najnowsze wiadomości o Bitcoinie i to, co musisz wiedzieć

Nowe wiadomości dotyczące bitcoina trafiają do internetu regularnie. Czasami chodzi o to, że cyfrowa waluta osiąga nowe szczyty wartości rynkowej, innym razem o to, że znowu się rozbija. Ciągła zapora informacji jest wystarczająca, aby sprawić, że każdemu kręci się w głowie. Co więc powinieneś wiedzieć o bitcoinie? Czytając wiadomości bitcoin - świat kryptowalut szybko się zmienia, podobnie jak jego implikacje dla firm i konsumentów. Ten artykuł obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o bitcoinie i jego implikacjach dla firm, inwestorów i całego społeczeństwa.

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta. Została stworzona w 2009 roku przez nieznaną osobę używającą pseudonimu "Satoshi Nakamoto". Idea bitcoina polega na tym, że jest to całkowicie zdecentralizowana sieć peer-to-peer, w której użytkownicy mogą wymieniać "cyfrowe tokeny" na towary lub usługi bez udziału strony trzeciej, takiej jak bank. Od tego czasu powstało ponad 4000 innych kryptowalut, z których część wykorzystuje różne mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo i niesie ze sobą różne konsekwencje dla użytkownika.

Jak działa bitcoin?

Portfel bitcoin to miejsce, w którym przechowujesz swoje tokeny i może to być aplikacja w telefonie, sprzęt komputerowy, a nawet kartka papieru. Portfel daje dostęp do blockchain, który jest publiczną księgą, gdzie wszystkie transakcje bitcoin są zapisywane. Kiedy chcesz wysłać lub otrzymać bitcoin, twój portfel tworzy "klucz prywatny", który pasuje do "klucza publicznego" osoby, do której wysyłasz tokeny.

Transakcja jest następnie rejestrowana w księdze głównej poprzez proces zwany górnictwem, w którym komputery rozwiązują skomplikowane zagadki matematyczne w celu weryfikacji autentyczności transakcji. Jeśli transakcja jest autentyczna, inne komputery w sieci potwierdzają ją i "dodają do blockchain" poprzez aktualizację własnych ksiąg. Jeśli transakcja zostanie potwierdzona, tokeny są przekazywane z portfela nadawcy do portfela odbiorcy wraz z zapisem transakcji.

Bitcoin i jego wpływ na biznes

Nie ma wątpliwości, że bitcoin miał ogromny wpływ na sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. Istnieje wiele sposobów, w których firmy badają potencjał kryptowalut i stojącej za nimi technologii blockchain, aby zakłócić swoje branże.

Jeśli spojrzysz na branże takie jak finanse, opieka zdrowotna i hotelarstwo, możesz zobaczyć, że większość z tych branż staje się coraz bardziej zdigitalizowana. W rezultacie bitcoin i leżąca u jego podstaw technologia blockchain są postrzegane jako doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą zdigitalizować i usprawnić swoje działania.

Kluczowym powodem rosnącej adopcji kryptowalut wśród firm jest fakt, że ułatwia ona transakcje cyfrowe bez konieczności polegania na usługach stron trzecich, takich jak banki.