Piast Gliwice kontra ŁKS Łódź, wynik spotkania 4-0

Dramatyczna zmiana obrazu gry miała miejsce na Stadionie Miejskim, gdzie Piast Gliwice zdominował ŁKS Łódź w drugiej połowie, kończąc spotkanie zdecydowanym zwycięstwem 4-0. Mimo że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, zawodnicy Piasta pokazali swoją siłę i determinację po przerwie w meczu, który odbył się w czwartek, 10 maja, w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Ten emocjonujący pojedynek nie tylko zaskoczył wielu, ale także zdecydowanie wpłynął na tabelę ligową.

Rozpoczęcie

Witajcie na relacji z meczu pomiędzy Piastem Gliwice a ŁKS Łódź, który odbył się na Stadionie Miejskim w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Drużyny zmierzyły się 10 maja o godzinie 16:00. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Kwiatkowski z Polski.

Sprawozdanie z meczu

Mecz rozpoczął się dynamicznie, obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. Piast Gliwice od samego początku kontrolował przebieg spotkania, jednak ŁKS Łódź również stawiał silny opór.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, mimo starań obu zespołów. Po przerwie, na murawie pojawił się zupełnie inny Piast. W 48. minucie piłkę do siatki skierował M. Ameyaw po asyście Jorge'a Félix. Gospodarze obejmują prowadzenie 1:0!

W 73. minucie kibice Piasta ponownie mieli powody do radości, gdy K. Wilczek podwyższył prowadzenie na 2:0. Jorge Félix w 76. minucie wpisał się na listę strzelców asystując przy bramce T. Kostadinova, zapewniając swojej drużynie wynik 3:0.

Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Jorge Félix strzelił swoją drugą bramkę tego wieczoru, ustalając wynik meczu na 4:0 na korzyść Piasta Gliwice. S. Krykun asystował przy tej bramce.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, którzy zaprezentowali skuteczną grę ofensywną. ŁKS Łódź nie zdołał odpowiedzieć na ataki Piasta i musiał uznać wyższość rywali.

Niestety, nie odnotowano żadnych kartek w trakcie tego spotkania.

Piast Gliwice już szykuje się na kolejne starcia, gdzie zmierzy się kolejno z Jagiellonią, Puszczą Niepołomice i Zagłębiem Lubin. Natomiast ŁKS Łódź będzie walczyć z drużynami Stali Mielec oraz .