Na obiekcie Stadion Respect Energy odbył się mecz między Warta Poznań oraz Piast Gliwice zakończony wynikiem 1-1

Warta Poznań zremisowała z Piastem Gliwice 1-1 w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie odbyło się na Stadionie Respect Energy, a sędzią głównym był Wojciech Myc z Polski. Wynik bezbramkowej przerwy nie uległ zmianie podczas drugiej połowy, co oznacza, że obie drużyny podzieliły się punktami. Detale meczu można znaleźć poniżej.

Mecz pomiędzy Wartą Poznań a Piastem Gliwice na Stadionie Respect Energy

W sobotę, 28 października 2023 roku, na Stadionie Respect Energy odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Warta Poznań i Piast Gliwice. Spotkanie to było częścią 13. kolejki rozgrywek Ekstraklasy.

Wynik meczu

Na tym starciu obie drużyny zdołały zdobyć po jednym golu, co oznaczało remis 1-1. Właśnie ta równa liczba trafień na obu stronach sprawiła, że nie było potrzeby rozgrywania dogrywki ani rzutów karnych. Mecz zakończył się po regulaminowym czasie gry.

Bramki

Warta Poznań wyszła na prowadzenie już w 3. minucie, gdy Krzysztof Szmyt wpakował piłkę do siatki bramki rywali. Był to świetny początek dla gospodarzy, którzy dzięki asyście Kamila Matuszewskiego objęli prowadzenie 1-0. Jednak Piast Gliwice nie zamierzał się poddawać i odpowiedział w 23. minucie. Tym razem to Miroslav Ameyaw wpisał się na listę strzelców, a asystę zanotował Jorge Félix. Ten gol wyrównał wynik na 1-1.

Kartki żółte

Sędzia Wojciech Myc nie był bierny w kwestii ukarania zawodników za faule. W drużynie gospodarzy żółte kartki otrzymali: Bogdan Țîru (6'), Maciej Żurawski (31'), Mateusz Kupczak (52'), Jakub Bartkowski (57'), Dawid Szymonowicz (80') oraz Dario Vizinger (90'). Z kolei w drużynie przeciwników żółte kartki zobaczyli Arkadiusz Pyrka (60') oraz Jakub Czerwiński (90').

Kartki czerwone

W tym spotkaniu nie padły czerwone kartki dla żadnej z drużyn, co oznacza, że zawodnicy utrzymali fair play na boisku.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Wartą Poznań a Piastem Gliwice na Stadionie Respect Energy dostarczył kibicom wielu emocji. Oba zespoły zaprezentowały się z dobrej strony, a wynik 1-1 jest sprawiedliwym odzwierciedleniem tego spotkania. Warta Poznań rozpoczęła mecz mocno, zdobywając gola już w 3. minucie, ale Piast Gliwice nie poddał się i odpowiedział bramką w 23. minucie. Mimo licznych prób żadna z drużyn nie zdołała przekonać bramkarzy do strzelenia kolejnego gola, co utrzymało remis aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Następne mecze

Warta Poznań po tym spotkaniu będzie kontynuować swoją walkę w Ekstraklasie. Ich kolejne mecze to: Stal Brzeg, Widzew Łódź oraz Puszcza Niepołomice. Piast Gliwice natomiast zmierzy się z drużynami Nieciecza, Korona Kielce oraz ŁKS Łódź.