Raków Częstochowa kontra Piast Gliwice, wynik meczu 3-1

W piłkarskim starciu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Piastem Gliwice, które odbyło się w Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków, padł rezultat 3-1 na korzyść gospodarzy. Pomimo bezbramkowego wyniku na przerwę, druga połowa okazała się być pełna emocji, a skuteczność Rakowa Częstochowa po przerwie zapewniła im zwycięstwo w 21. kolejce Ekstraklasy. Mecz został rozegrany 17 lutego 2024 roku o godzinie 19:00, zatem od tamtej chwili minęło już dwa dni, kiedy to obie drużyny walczyły o punkty na boisku.

Mecz Piłkarski: Raków Częstochowa - Piast Gliwice

Dnia 17 lutego 2024 roku, na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków, odbyło się widowisko pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Piast Gliwice. Emocjonujące starcie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy, choć pierwsza połowa była bardziej wyrównana, zakończona wynikiem 0-0.

W 56. minucie meczu to goście wyszli na prowadzenie za sprawą P. Dziczka, jednak piłkarze Rakowa nie poddali się i w 79. minucie wyrównał A. Crnac po dogodnej asyście S. Plavšicia. To było dopiero początek emocji!

Nie sposób nie wspomnieć o dramatycznych chwilach podczas ostatnich minut spotkania. W 90. minucie M. Cebula zdobył bramkę dającą prowadzenie gospodarzom, asystując przy niej A. Crnac. Na dodatek, Ł. Zwoliński ustalił wynik meczu na 3-1 również w ostatniej minucie gry. Fanów Rakowa nie brakowało w owym czasie wśród okrzyków radości i wsparcia dla swojej drużyny!

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a sędzia Jarosław Przybył nie bał się sięgać po nie. Nałożył aż cztery żółte kartki na gospodarzy: Fran Tudor, Erick Otieno, Bogdan Racovițan, Srđan Plavšić. Z kolei w ekipie gości ukarani zostali: Kamil Wilczek, Tomáš Huk, Damian Kądzior, Fabian Piasecki, Patryk Dziczek. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu wypisane, ale emocje były naprawdę wysokie!

Po tym zwycięstwie Raków Częstochowa ma kolejne wyzwania na horyzoncie. Ich najbliżsi przeciwnicy to Stal Mielec, Piast Gliwice i Lech Poznań. Z kolei Piast Gliwice zmierzy się z Cracovią Kraków, ponownie z Rakowem Częstochowa oraz Ruchem Chorzów. Miejmy nadzieję, że kolejne mecze przyniosą równie wiele emocji jak to starcie na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków!