Mecz Legia Warszawa vs Piast Gliwice, wynik końcowy 3-1

Wczorajszy wieczór na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego był pełen emocji, gdyż odbył się pojedynek pomiędzy drużyną gospodarzy, Legią Warszawa, a gośćmi z Piasta Gliwice. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Legii, która potwierdziła swoją dominację na boisku. Spotkanie zyskało na intensywności, a kibice mogli cieszyć się z widowiska pełnego emocji i bramek.

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice: Podsumowanie

W meczu 25. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała Piast Gliwice na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1, po bramkach strzelonych przez Josué, Fabiana Piaseckiego oraz Marca Guala.

Legia Warszawa rozpoczęła mecz z determinacją, co zaowocowało szybkim trafieniem. W 17. minucie Josué umiejętnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Piasta, otwierając wynik spotkania na 1-0.

Jednak Piast Gliwice odpowiedział w 33. minucie za sprawą Fabiana Piaseckiego, który skutecznie wykorzystał asystę Tihomira Kostadinova, wyrównując tym samym wynik na 1-1.

Legioniści nie zamierzali jednak pozostawić rywali z przewagą długo na swoim terenie. W 41. minucie towarzyszy meczu cieszyli się z bramki zdobytej przez Marca Guala po zagraniu Radovana Pankova, co pozwoliło Legii na objęcie prowadzenia 2-1 tuż przed przerwą.

Po zmianie stron, Legia kontynuowała swoją dobrą grę, a kolejną bramkę zdobył ponownie Marc Gual, tym razem w 47. minucie, ustalając wynik meczu na 3-1 i zapewniając swojej drużynie pełne punkty.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, czego dowodem były żółte kartki, którymi ukarani zostali zawodnicy obu drużyn. Gospodarze otrzymali kartki dla Juergena Elitima, Yuriego Ribeiro oraz Josué, natomiast goście dla Miguela Muñoza i Arkadiusza Pyrki.

Niestety dla Legii, w 64. minucie z boiska musiał odejść Paweł Wszołek, który otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu. Piast Gliwice nie skorzystało jednak z tej sytuacji i nie zdołało odrobić strat.

Legia Warszawa po tym zwycięstwie skupi się na kolejnych meczach, w których zmierzy się z Górnikiem Zabrze, Jagiellonią Białystok oraz Rakowem Częstochowa. Piast Gliwice natomiast zmierzy się z drużynami Śląska Wrocław, Wisły Kraków oraz Widzewa Łódź.