Mecz Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice, wynik 1-0

W ostatnim starciu Ekstraklasy Piast Gliwice podejmował Puszczę Niepołomice na Stadionie Miejskim. Mecz ten odbył się 6 dni temu, dokładnie 12 marca o godzinie 17:30. Po pełnych emocji 90 minutach, to drużyna z Gliwic wyszła zwycięsko, pokonując rywala 1-0. Już w pierwszej połowie padło jedyne trafienie, które zapewniło trzy punkty gospodarzom.

Relacja z meczu Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice

W sobotę 17 marca 2024 roku na Stadionie Miejskim odbyło się starcie pomiędzy Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice. Drużyny spotkały się w ramach 17. kolejki Ekstraklasy o godzinie 17:30. Sędzią głównym tego starcia był Pan Gryckiewicz.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0, a jedynego gola dla Piasta zdobył Jorge Félix w 43. minucie po asyście nieznanego zawodnika.

Atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców, co dodawało dodatkowej energii na boisku. Piast Gliwice zdecydowanie czuł wsparcie swoich fanów, co przełożyło się na końcowy wynik.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Już w 5. minucie Patryk Dziczek z Piasta otrzymał żółtą kartkę, a kolejne kartki dla gospodarzy ujrzał Arkadiusz Pyrka (47') oraz Michael Ameyaw (83'). Z kolei w drużynie gości żółte kartki otrzymali Hubert Tomalski (54') oraz Michał Walski (90').

Mimo nerwowej atmosfery na boisku, żadna z drużyn nie straciła zawodnika na czerwoną kartkę.

Następne wyzwania czekają obie ekipy. Piast Gliwice zmierzy się kolejno z Słaskiem Wrocław, Wisłą Kraków oraz Widzewem Łódź. Natomiast Puszcza Niepołomice będzie miała okazję zmierzyć się z Radomiakiem Radom, Ruchem Chorzów oraz Lechem Poznań.