Dnia 2024-02-10 16:30 miał miejsce mecz pomiędzy Piast Gliwice oraz Gornik Zabrze zakończony wynikiem 1-3

W sobotę, 10 lutego 2024 roku, na Stadionie Miejskim odbył się zacięty mecz piłkarski pomiędzy drużynami Piast Gliwice i Gornik Zabrze. Spotkanie w ramach 20. kolejki Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem gości, którzy pewnie pokonali gospodarzy rezultatem 1-3. Pomimo starań obu zespołów, to zawodnicy Gornika Zabrze okazali się skuteczniejsi, zapewniając sobie cenne trzy punkty. Wynik na przerwę wskazywał minimalną przewagę gości, która została udanie utrzymana do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz Piast Gliwice vs Górnik Zabrze: 1-3

W dniu 10 lutego 2024 roku na Stadionie Miejskim odbył się mecz pomiędzy drużynami Piast Gliwice a Górnika Zabrze. Spotkanie to miało miejsce w ramach 20. kolejki Ekstraklasy o godzinie 16:30. Sędzią głównym tego starcia był Tomasz Musiał z Polski.

Od pierwszych minut spotkania atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich podopiecznych, tworząc niesamowitą kulę dźwięku.

Po kwadransie gry to Górnik Zabrze wyszedł na prowadzenie dzięki bramce zdobytej przez A. Kaprálika w 15. minucie, asystującym zawodnikiem był S. Musiolik. Podopieczni trenera Kapustki kontrolowali przebieg meczu, a Piast Gliwice miało problemy z przełamaniem defensywy Gości. Wynik do przerwy to 0-1 dla Górnika.

W drugiej połowie meczu sytuacja nie uległa zmianie, a Górnik Zabrze zwiększał swoją przewagę. A. Kaprálik ponownie trafia do siatki w 60. minucie, tym razem asystującym zawodnikiem był D. Rasak. W 65. minucie to właśnie Rasak wpisał się na listę strzelców, zdobywając gola na 0-3.

Chociaż Piast Gliwice podjął desperackie wysiłki, aby odwrócić losy meczu, to dopiero w 83. minucie Jorge Félix zdobył honorowego gola dla gospodarzy. Niestety, nie był to wystarczający impuls do odwrócenia rezultatu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść Górnika Zabrze. Gospodarze zanotowali żółte kartki dla Arkadiusza Pyrki w 54. oraz Patryka Dziczka w 84. minucie. Z kolei goście otrzymali żółtą kartkę dla Damiana Rasaka w 84. minucie.

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki w trakcie tego meczu.

Kolejnymi przeciwnikami Piasta Gliwice będą: Raków Częstochowa, Cracovia Kraków oraz ponownie Raków Częstochowa. Natomiast Górnik Zabrze zmierzy się z: Koroną Kielce, Widzewem Łódź oraz Jagiellonią Białystok.